casus yazılım Teknolojinin geldiği noktada, bir başkasının telefon konuşmalarını dinlemenin, SMS trafiğini takip etmenin hatta çekilen resimleri görmenin çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bunları yapmak için bir gizli servis görevlisi, ajan veya emniyet görevlisi olmanıza da gerek yok. Artık çok basit yazılımlarla her ne kadar illegal olsa ve zor gibi gözükse de bir çok casusluk faaliyetinde bulunabilirsiniz. Eğer karşınızdaki bilgisayar kurdu değilse ve şüphelenilecek hareketler yapıp da kendinizi ele vermeyecekseniz yakalanmanız imkansız. Bazı özel yazılımlar sayesinde artık herkes bir “James Bond” olabilir…

casus yazılımlar yusuffyk

 

Ürkütücü değil mi? Aslında bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bir başkasını dinleme yetkisi, takip etmesi, özel hayatın gizliliği esasına göre yasak ancak mahkeme kararıyla bu tarz uygulamalar kullanılabilir veya gerçekleştirilebilir. Hatta kanunsuz dinleme yapıldığının tespit edilmesi hapis cezasıyla sonuçlandığı durumlar da var. Bahsettiğimiz bu uygulamalar özellikle çocuklarını takip etmek isteyen aileler, işverenler veya sorunlu bir ilişki yaşayan çiftler tarafından oldukça fazla kullanılmakta.

Bu bahsedilen uygulamalar, casus yazılımlar başlığı altında toplanmakta olup, keylogger tarzı klavyede basılan tuşları kaydetmekte, girilen uygulamaların bir listesini oluşturmakta, sosyal ağlardaki konuşmalarınıza ulaşabilmekte, girdiğiniz siteleri, internette aradıklarınızı, şifrelerinizi, fotoğraflarınızı kısacası sizin hakkınızdaki her şeyi bulabilir ve izlemeye alabilir.

pic böcek yazılımları  Kendi ihtiyacıma yönelik yaptığım uygulamam sadece ekranın fotoğrafını çekip belirli sürelerde bana atabiliyor. Çok sessiz çalışıyor 🙂 Bir kere kurdum, arka planda sessiz sakin güzelce çalışıyor. Bana iş bırakmıyor. Yazılıma başlarken belirttiğim sürede ekran görüntüsünü bana gönderiyor. Tabi çalışabilmesi için internete ihtiyacı var. Ayrıca ekran görüntülerini bilgisayarda depoluyorum. Belli bir yer ayırdım. Doldukça üzerine yazıyor. Silip silip kullanabiliyor. Bilgisayarda tutmasına gerek olmadığı için çok fazla yer ayırmadım. Bilgisayarda depolamamın sebebi aslında internet bağlantısının yavaş olduğu zamanlarda sıkıntı çıkartmaması. Görüntüleri kaydedip oradan göndermesiydi. Bu yüzden fazla da yer ayırmadım. Ayrıca program çalışırken kısayol falan kullanmaması, en ufak bir performans sıkıntısı çıkarmaması için ufak düzenlemeler yapmıştım. Bu gayet hoş bir şekilde çalışmasını sağladı açıkçası.

casus yazılım Bu uygulamanın çıkış noktası çalışırken bilgisayarımı açık bırakmak zorunda kalmamdı. Masamın başında çalışırken bilgisayarım hep açık olmak zorundaydı ve zaman zaman masanın başından kalkabiliyordum. Tekrar bilgisayar başına geçmem uzun süremi alabiliyordu. Bu zaman içinde beklenmedik olaylarla karşılaştığım için şahsi bilgisayarımı ufak bir yazılımla izleme ihtiyacı hissettim. Özellikle eve gelen misafir çocuklarından, ki korunmak için bile olmasa da en azından yaptıkları şeyleri görebilmek, bilgisayarı her zaman kontrol altında tutabilmek adına böyle bir uygulama geliştirdim. Bu uygulama oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirildi. İhtiyacımı şu aşamada karşıladığı için geliştirme ihtiyacı hissetmedim. Ama ilerleyen vakitlerde tam bir güvenlik yazılımına dönüştürmek için çalışmalara başlayacağım. Eklemeyi düşündüğüm bir kaç özellik ile, özellikle ebeveynler için çocuklarını takip etme adına güzel bir uygulama ortaya çıkacağından eminim.

Ekranın fotoğrafını çekip mail atan program, Screenshot atan program, Spy mail screenshot, Mail atan casus yazılım, Ekranın görüntüsünü mail atan casus yazılım gibi anahtar kelimeleriyle araştırırsanız ihtiyacınız olan programlara ulaşabilirsiniz. Her ne kadar ben şahsi bilgisayarım için geliştirsem de özel hayatın gizliliği ilkesine aykırı olan bu yazılımların oldukça büyük yaptırımları bulunmaktadır. Bu tarz programları kullanmak çok yanlış olduğundan tasvip etmemekteyiz ve sizleri uyarıyoruz. Ağır yaptırımları mevcuttur. Ayrıca şunu hiç unutmayın, her dinleyenin, izleyenin bir dinleyeni, izleyeni de olabilir.

Program videosu eklenecektir.

Özel hayatın gizliliği esasına uygun olarak hareket etmemek suçtur. Uzak durunuz.

İyi günler
Takipte Kalın