Hakkımda

Merhabalar,
Site isminden de anlaşılacağı üzre adım Yusuf. İstanbul’da dünyaya geldim. Küçük yaşlarda hareketli ve yaramaz bir çocukmuşum anlatılanlara göre. Babamın da branşının elektrik olması üzerine, onun da sayesinde küçük yaşlardan itibaren elektrikli ev aletlerinin tamir edilmesini izleyerek büyüdüm. Bu büyüme evrelerinde oldukça komik olaylar sırf merakım yüzümden başımdan geçmiştir. Yabancı filmlerdeki gibi ağaçtan evimiz olmadı belki veyahut gizli çalışmalarımı yürüttüğüm bir garajımız olmadı belki ama bizim de çatı katımız vardı. Kiler olarak kullanıldığından çok fazla ziyaret edilmeyen ve birbirinden gizli çalışmalarımı yürütebileceğim karargahımdı benim. Babamdan görüp kendimce uygulamaya çalıştığım ve başımı belaya soktuğum bir sürü çalışmam oldu 🙂 Hem meraklı hem yaramaz bir çocuktum yani 🙂

Liseyi de İstanbulda bir Anadolu Teknik Lisesinde okumanın verdiği avantajla elektrik ve elektronikle daha erken yaşlarda tanışarak haşir neşir oldum. Üniversite sınavında 16 Elektrik Mühendisliği ve 1 Elektronik Mühendisliği tercih yaptım ve o tek Elektronik Mühendisliğini kazandım. Eski adı Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü olan ve sonradan değiştirilerek Gebze Teknik Üniversitesinden bahsediyorum. Üniversite hayatım boyunca hobi olarak yaptığım projelerin videolarını Youtube üzerinde paylaşarak, projelerimin tanıtımlarını yaptım. Arada bir de burada karalıyorum işte. Üniversiteye devam ederken metal dedektörü üreten bir firmada yarı-zamanlı çalışarak kendimi geliştirdim. Üniversiteyi bitirdikten sonra medikal sektöründe faaliyet gösteren ve içinde bolca “yerli ve ilk” kelimeleri geçen cihazların üretilmesinde “Gömülü Yazılım Mühendisi” olarak işe başladım. Aynı anda birden fazla projenin gömülü yazılımını üstlendim. Şimdi ise aydınlatma ve akıllı ev otomasyon sistemi alanında faaliyet gösteren bir firmada Ar-Ge Mühendisi olarak görev almaktayım.

Genel olarak nasıl biriyim ? Gelişen dünya şartlarında, bu alanda bizlerde söz sahibi olmak amacıyla, “neler yapabiliriz ?” diye düşünen bir avuç mühendis adayından biriyim. Rakiplerimizin sahip olduğu konuma ve teknolojiye rağmen çağa ayak uydurabilecek, sektörde söz sahibi olmak isteyen bir bireyim. Daha çok endüstriyel ve günlük hayata uygulanacak projeler yaparak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Sürekli klasik projeler gerçekleştirmek yerine yenilikçi projeler gerçekleştirme hedefindeyim.

Denenmiş/denenmemiş, yapılmış/yapılmamış projeleri kendi çabalarımızla yapmaya çalışacağız. Çeşitli nedenlerle bu zamana kadar yeteri kadar önem verilmemiş, bir dizi problemlerle önü kesilmiş yaratıcı projeleri; okuyarak, dinleyerek ve izleyerek bu zamana kadar geldik. Ve şimdi ülkemizdeki Araştırma ve Geliştirme ortamının gelişmesine katkıda bulunmak ve ülkemiz için bir şeyler yapma vakti.

Vira Bismillah.

Yusuf Kaya

1 Yorum Var

  1. seymen salı Aralık 17, 2015 at 10:05 pm

    kıymetli kardeşim
    ben 40 yılımı ist.da 15 senemide balıkesir ili edremit ilçesinde yaşamaktayım.ist.da hay.paşa eds.mes.lis.elektrik 1977 mezunuyum.
    ist.kadıköy de fotokopi ve fax satış ve servis işi ile uğraştım.edremitte dedektör bayiiliği yaptım(uğur dedektör)buradaki insanların ilgi ve alakası beni bu işe yöneltti. beş sene önce rahatsızlığım nedeni ile iş yerimi kapattım .ama bu merak bende bitmedi.devamlı araştırdığım halde bu işe uygun cihaz hangisidir öğrenemedim.senin sayfanı gördükten sonra sana danışmayı düşündüm.beni bilgilendirmeni rica ediyorum.işlerinde çalışmalarında başarılar diliyor selamlarımı sunuyorum.saygılarımla seymen salı 0532 2315221

Bir cevap yazın

Zorunlu alanlar işaretlidir