Merhaba arkadaşlar,
Bv4g7D (1)Bir medikal firmasının ArGe departmanında çalıştığımı biliyorsunuz. Türkiye’deki her iş gibi “Acil” koduyla sürekli olarak pcb bastırmamız gerekebiliyor. Tabi yerli firmaları desteklemek istediğimiz için yerli bir firmaya prototip pcblerimizi express baskı olarak bastırıyorduk. Ancak iki katlı bir pcb de yaşadığımız hayati sorunlar, yanlışlıkla mirror olarak basılan pcblerden ve yurtdışına göre 5x fazla fiyattan bıkıp usandık. Bu sebeple maliyeti düşürme amacıyla yeni bir arayış içine girdik. Bu sayede PcbWay ile tanıştım.

Şimdi size http://www.pcbway.com adresinden elde ettiğim deneyimlerimi aktaracağım. Önceleri paypal üzerinden alışveriş yapılabilmesine karşın Türkiyenin PayPal ile anlaşamayıp kapanmasından sonra ödemelerde sıkıntı yaşanıyordu. Bu sorunu da Aliexpress sitesinde 1$ lık ürün açarak aştılar. Ödeyeceğiniz tutar karşılığını Aliexpress de o kadar 1$ seçerek ödemeleri gerçekleştirip sorunsuz bir şekilde temin edebiliyorsunuz. Açıkçası yurtiçinde üretilen pcblerden hem kat ve kat daha ucuz, hem de kat ve kat daha kaliteli pcblere ulaşabiliyorsunuz.

Siteye üye olacak arkadaşlar bana destek olmak isterlerse bu link üzerinden üye olurlarsa sevinirim:
http://www.pcbway.com/setinvite.aspx?inviteid=29451

Bu link üzerinden kayıt olursanız çinli kardeşlerimiz yeni siparişlerimde bana indirim yapıyor, sağolsunlar. Kayıt olduktan sonra sipariş ekranınız aşağıdaki gibi gayet sade.

1

Örnek vermek gerekirse; 1,6mm kalınlığında, istediğiniz renkte, 10x10cm, 2 katlı, 10 adet pcbnin fiyatı 10$. Ancak kargo fiyatları biraz tuzlu; bir hafta içinde elinize ulaşmasını istiyorsanız 35$ ödemek zorundasınız.

PCBway’deki arkadaşlarla iletişime geçip Aliexpressten ödemenizi yaptıktan sonra işlem aşamalarını takip edebiliyorsunuz.

2

Üretim bittikten sonra da size takip kodunu bildirir ve bir hafta tamamlanmadan elinize ulaşır. Sonuç gerçekten etkileyici. Hepinize tavsiye ederim 🙂