Hakkımda

Merhaba arkadaşlar,

Ben Yusuf Kaya. Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunuyum. Savunma sanayisine hizmet veren bir firmada Donanım Mühendisi olarak çalışmaktayım. Bu blogda mesleki olarak bazı püf noktalar, edindiğim tecrübeler, yaptığım projeler gibi çeşitli konularda içerik üretmek istiyorum. Zaman bulduğumda ise hayata dair paylaşımlarda bulunmak tabi ki.

Bu mesleği seçmem ile ihtiyacım olan şeyleri kendi çabalarımla tasarlama konusunda ciddi motivasyon sağladım. Profesyonel hayata ilk başladığımda gömülü alanında kendimi geliştirmek istesem de, hayat ve şartlar daha farklı alanlarda da tecrübe edinmemi sağladı. Şu aralar birçok şeyi sorgulayan ve eksiklerinin üzerine giden bir bakış açısına sahibim. Bu gerekçeyle önce yazılım ve donanım, sonra mekanik ve hatta grafik tasarım alanlarında kendime ekstra şeyler katmak ile ilgileniyorum.  Mesleki anlamda sorumluluk almaktan haz alıyorum ve sürekli yeni bir şeyler öğrenmekten, uygulamaktan ve kendimi geliştirmekten hoşlanıyorum.

Eski ve yeni her türlü elektronik cihazı incelemekten, mümkünse içini açarak kullanılan teknoloji ve elektronik yapıları incelemekten büyük haz alıyorum. Bunları yaparken düzen ve disipline büyük önem veriyor, parçalarına ayırdığım tüm cihazları yeniden eksiksiz şekilde birleştirmeye de önem veriyorum. Bu tür sök-tak işlemlerinin; mevcut tasarımlar hakkında bilgi vermesinin yanı sıra tasarladığım elektronik tasarımların devamlılığının sağlanması ve teknik servis desteği süreçlerinde tasarım anlamında daha geniş açılardan olaylara bakmamı sağlayarak daha sade kullanıcı dostu ürün tasarımlarına yardımcı olduğuna inanıyorum. Kendi alanımda ve farklı alanlarda çalışan arkadaşlarımla sürekli iletişimde kalarak mesleki ve teknik konularda fikir alışverişleri yapıyorum.

Uzun yıllarca düzenli olarak güncelleyerek ve büyüyerek devam edebilmek umuduyla.

 

Hakkımda” için 2 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir