Hello world!

Merhaba arkadaşlar,

İnternet ile tanışmadan önce düzenli olarak günlük tutan, internet ile tanıştığı 2004 senesinden itibaren de belirli periyotlar ile farklı farklı alanlarda içerik üreten biri olarak bugün yine, yeni, yeniden blogumu açtım. Saatlerdir üzerinde çalışıyorum, çünkü fazla güvenimin sonucunda 2015 den beri var olan 5 senelik tüm site içeriğimi kaybetmiş bulunuyorum. Maalesef geri de getiremedim.

            Geçmişte oluşturduğum içerikler benim için gerçekten çok değerliydi. Sebepleri ise ara ara geçmişe dönmek, bir şeylerin değiştiğini, geçmişte hayata nasıl baktığımı, fikirlerimin olgunlaştığını görmek istemem ve bugünümle kıyaslamamdır. Bir yazılımcının yakından tanıdığı “Hello World” ile geri dönüş yapmak istedim. Bahsettiğim tüm süreçlerde defalarca “Hello World” yazan biri olarak bu sefer farklı ve daim olsun diyorum.

            Oluşturmayı düşündüğüm birçok içerik var. Youtube kanalımı canlandırmak, düzenli blog serileri oluşturmak, sevdiklerim için el emeği göz nuru işler yapmak bunlardan bir kaçı. Ancak profesyonel meslek hayatımın yanı sıra çeşitli sorumluluklarımın olması ve freelance ticari çalışmalarım bu alanları aktif kullanmamı şimdilik kısıtlasa da yazmaktan keyif aldığımı yine de belirtmek istiyorum.

            Fırsat buldukça öncelikle mesleki, ara ara hayata dair paylaşımlarımla aranızda olacağım. Bu da geleceğe ufak bir not olarak burada kalsın.