Circuit Studio’da Import DXF and DWG Problemi ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere Altium firmasının PCB tasarım konusunda çıkartmış olduğu ekonomik modeli olan Circuit Studio’da yaşadığım dxf/dwg import edememe sorunundan bahsedeceğim. Bütün aşamaları doğru yaptığınız halde “Done !” mesajını vererek aktarımın başarıyla tamamlandığı bilgisini alıyorsunuz ancak herhangi bir içe aktarım gerçekleşmiyor.

Bunun üzerine biraz araştırma yaptığımda Altium firmasının PCB tasarım konusunda çoğu işlemi yapmanıza olanak sağlayan ekonomik bir modeli olan Circuit Studio’da PCB ölçülerini çıkartırken olmazsa olmaz özelliklerinden biri olan 2 boyutlu CAD çizimlerini içeri aktaramama sorununa sebebiyet verenin üçüncü parti yazılımı olan TeighaX olduğunu öğrendim.

Bu sorunu çözmek için ise Circuit Studio içerisinde paket halinde gelen kurulum dosyasını tekrar kurmanın işe yaradığını fark ettim. Bunun için herhangi bir şeyi indirmenize gerek yok. Aşağıdaki linkteki kurulum dosyasını tekrar çalıştırmanız yeterli olacaktır. Kurulum tamamlandığında tekrar import işlemini deneyebilirsiniz.

>> C:\Program Files (x86)\Altium\CS\System\Installation\TeighaX_Setup_3.9.0.msi

Herhangi bir sorununuzda yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Daha fazla özgün içerik ve motivasyon için sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın.

Instagram: https://www.instagram.com/yusuffyk/

Youtube: https://www.youtube.com/yusuffyk